News

Dlaczego fotografia?

Tak, pamiętam, kiedy to się zaczęło. Miałam dziesięć lat, świat elektroniki był mi prawie nieznany, a technologia zbyt obca i odległa, żeby się jej nie bać.

Jak zorganizować wesele w stylu boho?

Kiedy usłyszałam o ślubach boho, czułam podskórnie, że tego właśnie szukam. Łapacze, wstążki, wolność, świece. Może to zawsze było we mnie, pomyślałam. A może przesadzam i zwyczajnie dałam się ponieść panującym trendom… Bo boho, proszę państwa, jest w modzie. Całe szczęście.

Krąg kobiet

Brakuje nam przestrzeni. Codziennej kobiecej przestrzeni dla codziennej kobiecej energii. Matka matce madką. Madkujemy, aż drzazgi nam z pięt wystają. Bo każdej idzie w pięty. I żaden ekstra ochronny plasterek z ekstra żelowym wkładem chłodzącym – nie pomoże. Dalej boli. Czego nam brakuje?

Zawód? Mama…

Imię, nazwisko, wiek? Odpowiadam bez zająknięcia. Adres, miasto, kod pocztowy. Odpowiadam. I tak dalej. Kiedy kończymy, kiedy już prawie rozchodzimy się wesoło do ciepłych domów, pytający nagle rzuca: a, jeszcze jedno, zawód mama, tak? I domyślam się, że nie było to pytanie.

Co na roczek? Jak urządzić pierwsze urodziny?

Nie urządzamy żadnych urodzin – powiedział – i tak nie będzie tego pamiętał, a my nie mamy na to czasu. Zgodziłam się bez namysłu. Po co komu urodziny? Jak ktoś będzie chciał wpaść, to wpadnie. Nie będziemy nic przygotowywać. Nie? To się pomyliliśmy.