7 powodów, przez które II trymestr ciąży nie jest supercool

Mój II trymestr ciąży

II trymestr ciąży. Tak słodki, że aż zęby bolą. Bajeczny, wyczekany, wyszczekany jak podwórkowy burek, nierealny jak sen, który się nie śnił. Cudownie, rozkosznie, fantastycznie… nudny. Nie cierpię nudn y, powiedziałby smerf Maruda, gdyby istniał. Nie cierpię II trymestr, nie cierpię ciąży. Kochany stary druh, dobry znajomy, oczekiwany gość, który nigdy się nie spóźnia i […]

Czytaj więcej

Zgaga w ciąży

Zgaga w ciąży

Co piecze, pali i bardzo często występuje w czasie ciąży? Ta reklamowa. Ta legendarna. Typowa. Jedyna w swoim rodzaju. Zgaga. Śni się po nocach i odbiera przyjemność jedzenia. I pomyśleć, że nigdy przedtem nie miałam z nią do czynienia.  Kiedy zostałam brzuchatką, poznałyśmy się aż za dobrze.

Czytaj więcej

Minimalizm w ciężarnej szafie

Co nosić w ciąży

Nie potrzebujesz czapki dla ciężarnej, kilku topów (dla ciężarnej) ani zestawu swetrów specjalnych (chyba, że mają na brzuchu wyszyte słodkie małe stópki – to co innego). Mnie nie przydały się również rajstopy (dla kobiety ciężarnej, oczywiście), które kupiłam nie wiadomo po co, ani sukienka, której nie kupiłam, bo nosiłam zwyczajną (dla kobiety normalnej). I żyję. […]

Czytaj więcej

Wózek dla dziecka – jak go nie wybierać?

Jaki wybrać wózek dla dziecka

Przeczytałam kiedyś, że o wiele prościej jest kupić wypasiony samochód niż wybrać wózek dla pierwszego dziecka. Niby też chodzi o bezpieczeństwo, funkcjonalność i koszt (a to o wiele większy wydatek przecież!), ale jednak. Bawiło mnie to stwierdzenie podobnie jak bawi dziś Ciebie. Ale wiesz co? To prawda.

Czytaj więcej

Podobne przyciąga podobne

Prawo przyciągania w ciąży

Umówiłam się ze znajomą w kawiarni. Akurat podawali moje ulubione ciacho do ulubionej kawy z ulubioną czekoladą… I alkoholem. Nie zamówiłam ani ciacha, ani kawy, ani nawet herbaty z teiną. Znajoma podobnie. Gorzej, zamówiła rooibos! Kto to pija? I wtedy mnie olśniło.

Czytaj więcej